A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Южноукраїнська Міська Багатопрофільна Лікарня
Комунальне Некомерційне Підприємство

Смертельний вірус з Китаю підбирається до України: головні симптоми

Дата: 23.01.2020 08:22
Кількість переглядів: 134

Коронавірус з Китаю може спровокувати важкі захворювання нижніх дихальних шляхів.

Коронавірус з Китаю (nCoV) дуже швидко поширюються по світу. Після того, як випадок захворювання смертельною інфекцією, від якої доки немає ліків, зафіксували в США, епідеміологи допускають, що скоро він дістанеться до Європи. Як розпізнати симптоми смертельної хвороби - в матеріалі Styler.

Варто відмітити, що коронавірус вже забрав життя майже десяти чоловік, сотні (за деякими даними тисячі - захворіли). А в групу ризику, передусім, входять діти і літні люди. За останніми даними, в Хабаровськ (Росія), прибула пасажирка з Китаю, у якої запідозрили nCoV.

Фахівці стверджують, що вірус може варіюватися по ступеню тяжкості - від легенів до помірних захворювань верхніх респіраторних відділів. А у ряді випадків коронавірус може доходити на нижніх дихальних шляхів, викликаючи бронхіт і пневмонію.

На які симптоми варто звернути увагу:

За першими ознаками коронавірус схожий на ГРВІ або грип і включає нежить, головний біль, кашель, хворе горло, лихоманку, загальне відчуття нездоров'я.

Важливими симптомами є поєднання підвищеної температури, кашлю і утрудненого дихання. nCoV також може бути схожий на кишковий грип, що супроводжується діареєю, нудотою, блювотою.

Профілактика коронавіруса така ж, що і при грипі:

- регулярно мити руки з милом або витирати їх спиртосодержащими серветками;
- уникати тісного контакту з людьми з симптомами застуди або грипу;
- добре проварювати м'ясо і яйця перед споживанням;
- уникати незахищених контактів з дикими тваринами і худобою.

Що відомо про новий небезпечний штам коронавіруса.

До речі, групу коронавірусів називають так, тому що на поверхні вірусної частки видно "корона" з білків, що виступають. Заражати він може кішок, собак, кажанів і птахів. Джерелом зараження нового штаму вірусу, ймовірно, стали кажани, потім він передався до циветам (ссавці), які потрапили на китайський ринок.

Шість відомих коронавірусів здатні заразити людину. При цьому два з них дуже небезпечні. Перший став причиною атипової пневмонії в 2003 році - його назвали ТОРС (коронавірус Важкого гострого респіраторного синдрому), другий, - БВРС (Близькосхідний вірусний респіраторний синдром). Обидва віруси можуть викликати серйозні захворювання дихальних шляхів і привести до летального кінця.

Новий штам по небезпеці, ймовірно, схожий на ТОРС. У Китаї вже заявили, що вірус може передаватися від людини до людини. А у Британії вважають, що цифри по захворюваності сильно занижені.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора