«Гаряча лінія» з питань COVID-19: як отримати другу дозу вакцини?

Дата: 05.07.2021 09:25

Усі, хто отримав першу дозу вакцини від COVID-19, гарантовано отримають другу. Це стосується всіх вакцин, які використовуються в Україні. Проте питання стосовно другої дози вакцини нерідко цікавить громадян, які телефонують на «гарячу лінію».

Як отримати другу дозу вакцини від COVID-19? Детальніше про це - Національна служба здоров’я України:
- для вакцинації другою дозою вас мають запросити по телефону за контактом, який ви залишили після першого щеплення;
- люди, які вакцинувались в центрах масової вакцинації, отримають другу дозу в тих самих центрах;
- якщо на вакцинацію вас записував роботодавець, він організовує і друге щеплення;
- записи про щеплення зберігаються на рівні центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я та з дозволу пацієнта доступні відповідним медичним працівникам.

Як діяти у випадках, якщо вас не записали на отримання другої дози вакцини під час першого щеплення або не запрошують телефонним дзвінком для введення другої дози вакцини?
Ближче до дати другого щеплення необхідно звернутись:
- якщо вас вакцинували в пункті щеплення - до того самого пункту щеплення або ж, у випадку зміни локації, до найближчого. Також можна звернутись до сімейного лікаря;
- якщо вакцинували в центрі масової вакцинації - до того самого центру вакцинації, або у випадку зміни локації, до найближчого;
- якщо вас вакцинували організовано мобільними бригадами - до роботодавця.
У випадку зміни місця роботи можна звернутись до колишнього роботодавця та вакцинуватись разом із попереднім колективом. У новому колективі можна отримати друге щеплення лише за умови, що перша доза вакцини у них така ж сама, що і у вас.
Що робити, якщо дані в електронну систему охорони здоров’я внесли з помилкою?
Потрібно:
- попросити медичного працівника, який буде вводити 2-гу дозу вакцини виправити помилку, яка була допущена у внесенні інформації під час введення 1-ї дози;
- звернутись до сімейного лікаря та виправити помилку в електронній системі.
Якщо вам відмовили у щепленні - звертайтесь до контакт-центру МОЗ України 0800 60 20 19.
Ситуація з протидії поширенню коронавірусу у Миколаївській області знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації та управління охорони здоров’я облдержадміністрації.