Оперативна інформація щодо стану захворюванності в КНП "ЮМБЛ" на 31.07.2020 р.

Фахівці КНП «ЮМБЛ» забезпечують готовність лікарні до надання медичної допомоги особам, які відповідають визначенню випадку COVID-19. Наявні засоби індивідульного захисту медичного персоналу, дезінфікуючі, лікарські засоби для надання невідкладної медичної допомоги особі, яка відповідає визначенню випадку COVID-19.

10:39 31.07.2020

Гепатит С: шляхи передачі та профілактика

За інформацією Міністерства охорони здоров’я та Центру громадського здоров'я МОЗ України, вірус гепатиту С передається переважно при контакті з інфікованою кров'ю чи біологічними рідинами інфікованої людини. Найпоширеніші шляхи передачі гепатиту С: маніпуляції, пов'язані з контактом із кров'ю (татуювання, пірсинг тощо); використання нестерилізованих побутових та професійних приладів після інфікованої людини (зубні щітки, манікюрні ножиці, бритви тощо); використання нестерильного ін'єкційного інструментарію при вживанні наркотиків;  при переливанні крові та її компонентів. Можлива також передача інфекції під час незахищеного статевого контакту, але це відбувається набагато рідше. Крім того, гепатит С може передаватися від матері до дитини.

09:18 30.07.2020

Оперативна інформація щодо стану захворюванності в КНП "ЮМБЛ" на 30.07.2020 р.

09:16 30.07.2020

Профілактика та шляхи передачі гепатиту В

За інформацією Міністерства охорони здоров’я та Центру громадського здоров'я МОЗ України, гепатит В може передаватись при народженні від матері до дитини, через незахищені статеві контакти, через маніпуляції, пов'язані з контактом із кров'ю (татуювання, пірсинг тощо), через використання нестерильного ін'єкційного інструментарію при вживанні наркотиків. Гепатит В є небезпечним для працівників охорони здоров'я, які можуть мати травми від уколів голками при догляді за пацієнтами, інфікованими вірусним гепатитом В.

15:44 29.07.2020

Оперативна інформація щодо стану захворюванності в КНП "ЮМБЛ" на 29.07.2020 р.

15:41 29.07.2020

Симптоми гепатиту

За інформацією Центру громадського здоров'я МОЗ України, залежно від ступеня тяжкості та індивідуальних особливостей організму, гостра інфекція може мати як безсимптомний перебіг, так і незначні клінічні прояви. Найбільш поширені прояви гепатитів: виражена загальна слабкість, швидка втомлюваність, дратівливість, апатія, нудота, блювання, діарея, болі в животі, зміна кольору сечі (потемніння, сеча кольору пива) та знебарвлення калу, пожовтіння шкіри, слизових оболонок та склер, підвищення температури тіла. Якщо ви запідозрили у себе гепатит або у вас був контакт з кров’ю чи іншими біологічними рідинами іншої людини, зверніться до сімейного лікаря. У жодному разі не займайтеся самодіагностикою та самолікуванням.

11:35 28.07.2020

Оперативна інформація щодо стану захворюванності в КНП "ЮМБЛ" на 28.07.2020 р.

11:26 28.07.2020

28 липня – Всесвітній день боротьби з гепатитом

Як зазначає ВООЗ, Всесвітній день боротьби з гепатитом – це привід зміцнити національні та міжнародні зусилля по боротьбі з цією хворобою, закликати громадськість до дій та співпраці. Всесвітня організація охорони здоров’я говорить, що найсерйознішим пробілом, який необхідно ліквідувати, є недостатнє охоплення тестуванням і лікуванням. Дата Всесвітнього дня боротьби з гепатитом, 28 липня, обрана не випадково – у цей день народився вчений, лауреат Нобелівської премії доктор Барух Бламберг, який відкрив вірус гепатиту B і розробив діагностичний тест на вірус і вакцину проти нього.

15:36 27.07.2020