Южноукраїнська міська лікарня
комунальний заклад

Відділення заготівлі та переробки крові

Відділення заготівлі та переробки крові – це структурний підрозділ (ліцензійний  безстроково)  , який знаходиться у підпорядкуванні Комунального закладу «Южноукраїнської  міської лікарні».
        Знаходиться у перепрофільованому  акушерському корпусі   на 3-му поверсі, ( дитяча поліклініка, СЕС, Швидка медична допомога).
        Головна задача ВЗПК  полягає на забезпечені  лікувального закладу донорською кров’ю та її компонентами .
       ВЗПК здійснює заготівлю консервованої крові  від донорів, та  переробку її на еритроцитну масу та свіжозаморожену плазму.
        У Южноукраїнську активно дають  кров до 300 донорів. Та 177 чоловік мають звання «Почесний донор України».

ВЗПК складається з :

• Реєстратури – де ведеться  донорська  електронна база (картотека) , виписується облікова картка донора –резерву;
  • Терапевтичний кабінет    – де здійснюється огляд лікарем-терапевтом;
  • Кабінет дерматолога – огляд донорів лікарем-дерматологом ;
  • Донаційна та бокс – де проводиться заготівля та переробка донорської крові;
  • Буфет – де донори отримують сніданок перед здачею крові;
  • Кімната відпочинку для донора;

– Обстеження донорської крові на трансмісивні інфекції , та інші показники , проводиться у клініко діагностичній лабораторії КЗ «ЮМЛ», та в Миколаївській Обласній станції переробки крові;
    –  КДЛ визначають групу крові та резус фактор , проводять біохімічний аналіз крові;
     – Миколаївська ОСПК відділ лабораторної діагностики та профілактики СНІДу та других інфекцій, які передаються трансмісивним шляхом, проводять обстеження крові на Гепатити В, С , СНІД, RW –ІФА;
      – Мікробіологічна лабораторія Южноукраїнського МРВЛД – здійснює контроль за стерильністю заготовленої продукції, стерилізацією робочих матеріалів;

У Відділенні заготівлі та переробки крові з особливою увагою відносяться до кожного відвідувача.
   ВЗПК дотримується усіх основних стандартів якості надання  медичного обслуговування .

Час роботи :

• Понеділок – п’ятниця з 8.00 – 15.42