Фізіотерапевтичне відділення
Для більш успішного лікування і реабілітації хворих після травм, лікування таких захворювань, як: пневмонії, ГРВІ, бронхіт, неврити, невралгії, остеохондрози, артрити, аднексити і багатьох інших використовується допоміжний метод в медицині – фізіотерапія, масаж, лікувальна фізкультура.
Фізіотерапія – це сукупність різних методів лікування захворювань за допомогою фізичних факторів, таких, як електричний струм, магнітне випромінювання, тепло, повітря, світло і багатьох інших. Про корисність використання природних факторів при лікуванні писали ще вчені старовини: Гіппократ, Асклепіад, Гален, Пліній, з успіхом використовували прийоми масажу, лікувальні грязі, а так же риб, що генерують електричний заряд. Вчені Стародавнього Китаю розробляли методики акупунктури і точкового масажу. Праці цих великих вчених заклали основу фізіотерапії. У ХІХ столітті з’явилася апаратна фізіотерапія, принципи, якої використовуються і в даний час.
Фізіотерапія продовжує розвиватися. У відділенні фізіотерапії КЗ «ЮМЛ» кваліфікований лікар – фізіотерапевт ретельно підбирає лікувальні методи, враховуючи особливості пацієнта, його вік і стадію розвитку захворювання амбулаторних хворих, лікує лежачих стаціонарних хворих.
Найбільш поширеними методами лікування в фізіотерапевтичному відділенні КЗ «ЮМЛ» є:
– УВЧ терапія;
– ампліпульстерапія;
– світлолікування (УФО, біоптрон, СОЛЛЮКС);
– лікування магнітом, магнітолазер;
– електрофорез;
– тепло-терапія (озокерито – парафінові аплікації);
– інгаляції на небулайзерах;
– сінглетно – киснева терапія (вдихання парів води з активованим киснем);
– ультразвукова терапія, що дозволяє лікувати дефартрози, остеохондрози, спайкові хвороби та ін.
– Д’арсонваль і УЛЬТРАТОН – терапія – для поліпшення тонусу судин, мікроциркуляції.
За кошти місцевого бюджету в 2006 році були закуплені, згідно кошторису такі апарати:
– лазер «Мілта»;
– магнітолазероультразвукова установка;
– ОРК-21 (ультрафіолетовий випромінювач);
– апарат «Д’арсонваль»;
– апарат »Радіус»;
– апарат УВЧ-30;
– кушетки для фізіотерапевтичних кабінетів;
-інгалятори з синглетно – кисневою терапією;
-тренажер для ніг в кабінеті лікувальної фізкультури.
Фізіопроцедури, як правило, безболісні, не викликають алергічних або побічних реакцій, що вигідно відрізняє їх від медикаментозної терапії. У фізіотерапії немає підробок, тому фізіотерапія часто є альтернативним методом лікування.
Лікувальна фізкультура – стандартна і один з ефективних засобів у медичній реабілітації в кардіології, ревматології, неврології, травматології, пульмонології та ін.
Ігнорування можливостей фізіотерапії може істотно затягнути, а то і нашкодити лікувальному процесу.
Роль фізіотерапії не можна переоцінити, вона полягає у відновленні фізичних здібностей, здоров’я, витривалості, необхідних для повсякденного життя, продуктивності праці, спорту, хобі, а так само профілактично різних захворювань.
Відділення функціонує:
з 8.00 ранку до 18.30 вечора.
Консультації у кабінеті лікаря фізіотерапевта
з 8.00 до 12.00 щоденно, крім вихідних.