Історія лікарні

Южноукраїнську міську багатопрофільну лікарню  (на момент створення медико – санітарна частина №137 при Міністерстві охорони здоров’я СССР) створено 2 лютого 1979 року. Медико-санітарну частину створено як частину єдиної системи радіаційної безпеки та захисту на об`єктах ядерно-паливного циклу в 1979 році, призначенням якої є проведення лікувально-профілактичних та санітарно-гігієнічних заходів на промислових підприємствах з особливим режимом роботи, спрямованих на попередження професійної та загальної захворюваності, захворюваності з тимчасовою втратою працездатності, виробничого та побутового травматизму, інвалідності і смертності, покращення санітарно-гігієнічних умов праці та охорона навколишнього середовища.

Южноукраїнська міська лікарня

• 30 червня 1979 року – розпочато прийом хворих поліклінікою для дорослих (організовано три територіальні і три цехові терапевтичні дільниці), почала працювати дитяча поліклініка.
  • Січень 1980 року – перших хворих прийняло хірургічне відділення стаціонару на 40 ліжок.
  • 3 березня 1980 року – відкрито терапевтичне відділення.
  • 25 березня 1980 року – відкрито зубопротезний кабінет.
  • Грудень 1982 рік – в новому будинку лікарняного комплексу працює відділення швидкої та невідкладної допомоги.
  • Травень 1983 рік – відкрито дитяче відділення на 40 ліжок.
  • 16 червня 1983 року – відкрито гінекологічне відділення на 30 ліжок.
  • 4 жовтня 1983 року – відкрито пологове відділення на 20 ліжок.
  • Липень – жовтень 1983 року – перебазувались та почали функціонувати: клініко-діагностична лабораторія, рентген-кабінет, фізіотерапевтичне відділення.
  • З січня 1984 року – почало функціонувати стоматологічне відділення.
  • З моменту створення медико – санітарної частини вісім разів підпадала під перепідпорядкування. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 27.07.05 року №649 «Про удосконалення системи спеціалізованим медичним забезпеченням працівників атомних станцій і наданням медичної допомоги жителям міста – супутника атомних електростанцій», заклад передано в безпосереднє підпорядкування МОЗ України.
  • 23 лютого 2017 року Рішенням Южноукраїнської міської ради № 517 було затверджено передавальний акт Державного закладу «Спеціалізована медико-санітарна частина № 2 Міністерства охорони здоров’я України».
  • 01 березня 2017 року Державний заклад «Спеціалізована медико-санітарна частина № 2 Міністерства охорони здоров’я України» перетворено в Комунальний заклад «Южноукраїнська міська лікарня».
  • Рішенням сесії Южноукраїнської міської ради №1762 від 19.12.2019 року затверджено перетворення лікарні та затверджено статут комунального некомерційного підприємства «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня».