Відділення заготівлі та переробки крові

Відділення заготівлі та переробки крові – це структурний підрозділ (ліцензійний  безстроково), який знаходиться у підпорядкуванні Комунального закладу «Южноукраїнської міської лікарні».
Знаходиться у перепрофільованому акушерському корпусі на 3-му поверсі, (дитяча поліклініка, СЕС, Швидка медична допомога).
Головна задача ВЗПК полягає на забезпечені лікувального закладу донорською кров’ю та її компонентами.
ВЗПК здійснює заготівлю консервованої крові від донорів та переробку її на еритроцитну масу та свіжозаморожену плазму.
У Южноукраїнську активно дають кров до 300 донорів. Та 177 чоловік мають звання «Почесний донор України».

ВЗПК складається з :

• Реєстратури – де ведеться  донорська  електронна база (картотека), виписується облікова картка донора –резерву;
  • Терапевтичний кабінет – де здійснюється огляд лікарем-терапевтом;
  • Кабінет дерматолога – огляд донорів лікарем-дерматологом;
  • Донаційна та бокс – де проводиться заготівля та переробка донорської крові;
  • Буфет – де донори отримують сніданок перед здачею крові;
  • Кімната відпочинку для донора;

– Обстеження донорської крові на трансмісивні інфекції та інші показники проводиться у клініко-діагностичній лабораторії КЗ «ЮМЛ» та в Миколаївській Обласній станції переробки крові;
    –  КДЛ визначають групу крові та резус фактор, проводять біохімічний аналіз крові;
     – Миколаївська ОСПК відділ лабораторної діагностики та профілактики СНІДу та других інфекцій, які передаються трансмісивним шляхом, проводять обстеження крові на Гепатити В, С , СНІД, RW –ІФА;
      – Мікробіологічна лабораторія Южноукраїнського МРВЛД – здійснює контроль за стерильністю заготовленої продукції, стерилізацією робочих матеріалів;

У Відділенні заготівлі та переробки крові з особливою увагою ставляться до кожного відвідувача.
ВЗПК дотримується усіх основних стандартів якості надання  медичного обслуговування .

Час роботи:

• Понеділок – п’ятниця з 8.00 – 15.42.

• Прийом донорів (запис донорів)  – середа, четвер  з 7.30 – 8.30.

Телефон: 5-90-03.