Прийом антибіотиків: які помилки найчастіше допускаються

Дата: 21.11.2019 13:55

18-24 листопада - Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків.
Цей вид ліків рятує людство від безлічі небезпечних інфекцій. Незважаючи на великий досвід їх використання в медицині і
рекомендації
лікарів по їх прийому, пацієнти постійно порушують нескладні правила.
 Ці помилки не тільки стоять на шляху до одужання, але і дають бактеріям шанс на виживання і придбання такого
небезпечного властивості, як стійкість до антибіотиків.

Антибіотики діють на віруси
При вірусних інфекціях антибіотики не діють, не допомагають і не покращують нічого, крім матеріального благополуччя
виробників і продавців антибактеріальних засобів!
Антибіотики "садять" імунітет
Жодне з сучасних антибактеріальних засобів не володіє пригнічують на імунну систему.
Тут, як часто-густо у нас, плутаються причина і наслідок.
У придушенні імунітету винна хвороба, яка і послужила приводом для призначення антибіотиків.
Антибіотики мають профілактичну дію при вірусних інфекціях
Антибіотикотерапія не здатна зменшити ймовірність бактеріальних ускладнень.
Ускладнення все одно виникають, але пов'язані вони з бактеріями, які вціліли після марно призначеного антибіотика.
 Отже, потрібен вже інший препарат, і цей "інший", як правило, помітно дорожче початкового - марного.
Антибіотики бувають сильними і слабкими
Середній наш співвітчизник схильний пов'язати силу антибіотика з його здатністю спустошувати кишені і
гаманці. Людям дуже хочеться вірити в той факт, що якщо антибіотик "А" в сто разів дорожче, ніж антибіотик "Б",
то він і в сто разів ефективніше. Але не так сталося, як гадалося ...

Все дуже дорогі препарати використовуються лише в дуже серйозних, і на щастя, не дуже частих
ситуаціях, коли конкретна хвороба викликана мікробом, стійким до дії більшості препаратів, коли має
місце виражене зниження імунітету, коли стан настільки важкий, що потрібно дуже швидка і дуже ефективна допомога.

Разом з антибіотиками треба приймати протигрибкові препарати

Кандидоз - як специфічний побічний ефект антибіотикотерапії - цілком можливий, і його розвиток дійсно підлягає лікуванню з використанням протигрибкових засобів. Але ніяких доказів того, що протигрибкові препарати надають профілактичну дію і зменшують ймовірність кандидозу, не існує.

При прийомі антибіотиків треба приймати ліки "для кишечника"

Пригнічення кишкової флори, виражене настільки, що це вимагає лікування, - явище досить рідкісне. Зустрічається воно при застосуванні антибіотиків широкого сперктра дії, особливо тоді, коли прийом антибіотика супроводжується експериментами з харчуванням - насильницьким годуванням, зловживанням жирною їжею. Проте дієта в поєднанні з припиненням антибіотикотерапії - цілком достатнє лікування, оскільки кишкова флора відновлюється дуже швидко.