A A A K K K
людям із порушенням зору
Южноукраїнська Міська Багатопрофільна Лікарня
Комунальне Некомерційне Підприємство

Як зберегти здоров'я: МОЗ дало 10 рекомендацій

Дата: 14.04.2020 08:31
Кількість переглядів: 452

Як повідомляє прес-служба відомства, ці прості речі допоможуть поліпшити самопочуття, зберегти молодість і здоров'я, а іноді й урятувати життя.

1. Харчуйтеся правильно

Здорове харчування і підтримка ваги в нормі - це профілактика найбільш небезпечних захворювань: серцево-судинних, діабету і раку. Необхідно вживати корисні продукти з усіх груп щодня: овочі та бобові, фрукти та ягоди, цільні злаки і горіхи, молочні та кисломолочні продукти, рибу, м'ясо, яйця.

Крім того, дотримуйтесь наступних простих правил:

1. Менше солі та цукру в раціоні: до однієї чайної ложки солі й менше 50 г цукру на добу.

2. Режим харчування: снідайте протягом першої години після підйому, не пропускайте обід і вечеряйте за 3 години до сну. Влаштовуйте собі один-два перекуси. І їжте кожні три з половиною - чотири години.

3. Досить рідини: норма рідини в день для дорослої людини - 4% від загальної маси тіла, але орієнтуйтеся на свою спрагу.

4. Харчова безпека.

2. Почніть тренуватися

Регулярна фізична активність є обов'язковою і незамінною складовою здорового способу життя в будь-якому віці. Щоденні різноманітні фізичні вправи допоможуть зменшити ризик небезпечних захворювань, включаючи патології серця, інсульт, діабет і рак, поліпшать функціональний стан кісток і суглобів, рівень самооцінки та якості життя, апетит і можливість споживання більшої кількості здорової їжі.

Центр громадського здоров'я МОЗ України радить зробити над собою невелике зусилля:

- Щодня приділяти 30 хвилин фізичній активності.

- Гра, ходьба, домашня робота, танці - усе враховується!

- Шукати можливості бути активним кожен день - піднятися замість ліфта, прогулятися пішки, з'їздити у справах на велосипеді замість автомобіля (тільки не по слизьких дорогах взимку);

- Залучити до спорту сім'ю і друзів - так набагато цікавіше!

- Завантажити додаток для тренувань і стежити за своїми успіхами.

3. Кидайте курити

За даними ВООЗ, тютюн убиває майже половину тих, хто курить. Це понад 7 млн ​​осіб щорічно. Більше 6 млн таких смертей - це наслідок безпосереднього вживання тютюну, тоді як приблизно 890 тисяч - це ті, хто не палить, але хто піддається впливу диму.

Сигаретний дим містить більше 4 тисяч хімічних речовин, з яких, принаймні, 250 - шкідливі, а більше 50 викликають рак.

І це лише одна з причин кинути курити. Вже з першого дня відмови від сигарет ваш організм почне відновлюватися, а ризики виникнення хвороб, асоційованих із курінням, зменшуватися. Протягом 2-х років у вас значно зменшиться ризик ішемічної хвороби серця. А через 15 років ризик серцево-судинних захворювань знизиться до рівня некурящого.

4. Не займайтеся самолікуванням

Багато хто віддає перевагу самодіагностиці, самолікуванню, самопризначенню ліків, керуючись телевізійною рекламою, порадами друзів, сусідів і провізорів. У результаті, великі кошти витрачаються на ліки, які нам не потрібні, не допоможуть або взагалі зашкодять, тому через них ми відкладаємо прийом інших препаратів, які нам дійсно б допомогли.

У більшості розвинених країн без рецепта можна придбати такі лікарські засоби, як офтальмологічні препарати, анальгетики, засоби для поліпшення сну, засоби проти нудоти, діареї, геморою, застуди і кашлю, підвищеної кислотності й інші. Зате в Україні традиційно існує прямий доступ до більшості лікарських засобів, що створює ряд проблем у сфері охорони здоров'я.

Якщо вас турбує стан вашого здоров'я, не шукайте порад на форумах - зверніться до лікаря! Знайдіть лікаря, якому довіряєте. Є час і можливість - пошукайте правдиву інформацію про методи та засоби лікування вашого захворювання, користуючись міжнародними практиками, засновані на методах доказової медицини. Але спочатку отримайте правильний діагноз і рекомендації від лікаря.

5. Вивчайте англійську

Знання англійської мови відкриває безліч освітніх, наукових і професійних можливостей. Актуально це і для медиків, бо англійська - сучасна мова медицини. Наприклад, Oxford English for Careers включає вправи на граматику, розвиток словника і слухання: Medicine 1 і 2 розрахований більшою мірою на лікарів, Nursing 1 і 2 - медсестер/медбратів. Вивчити медичні терміни, покращити навички слухання і говоріння допоможе Medical English, а налагодити процес спілкування з пацієнтом - Englishmed.

6. Стати донором крові

Це не страшно і не боляче. Кров потрібна завжди, а одна доза донорської крові може врятувати цілих три життя. Недоношені діти, хворі на рак, ті, хто постраждав у аваріях та інші пацієнти потребують вашої допомоги.

7. Проходьте профогляди

Щорічно в світі від раку молочної залози помирає понад півмільйона жінок. При цьому, якщо рак молочної залози виявити на I стадії, він виліковний у 95% випадків.

Зате кожної четвертої жінки рак грудей діагностують уже на III-IV стадії, коли ефективність лікування значно знижується. Українська статистика невтішна: щотижня від раку молочної залози помирає понад 100 українок.

Кожна шоста людина у світі має рак простати. У 21% українських чоловіків його виявляють уже на метастатичних стадіях. Сприяє цьому і відсутність культури самозвернення та профілактичних оглядів у уролога, і безсимптомність раку простати на ранніх стадіях, коли захворювання виліковне.

Кожна жінка повинна проходити обстеження у мамолога раз на рік: до 40 років - це ультразвукова діагностика, після - обов'язкова щорічна мамографія.

Чоловікам потрібно пройти профілактичний огляд в уролога.

8. Вакцинуйтеся

Вакцинація - найдієвіший спосіб попередити інфекційні захворювання. Вакцини, що входять до національного календаря щеплень, закуповуються за державні кошти та надаються безкоштовно.

Просимо батьків вакцинувати дітей згідно з календарем щеплень і надолужити пропущені щеплення якомога швидше, а лікарів - закликати пацієнтів вакцинуватися для їхнього ж здоров'я.

Щеплення - життєво важливе для кожної дитини. Не позбавляйте дитину захисту. Не забувайте і про себе!

9. Спіть

Здоровий сон - один із трьох основних компонентів здоров'я, поряд зі збалансованим харчуванням і регулярною фізичною активністю.

Люди, які повноцінно висипаються вночі, рідше страждають від високого тиску, діабету, ожиріння та інших хронічних захворювань. Ось кілька порад, які допоможуть налагодити сон:

- Сформуйте звичку лягати спати і вставати в один і той же час (навіть у вихідні).

- Якщо ви любите поспати вдень, дотримуйтеся режиму, при якому тривалість денного сну не буде перевищувати 45 хвилин.

- Не вживайте алкоголь і не паліть перед сном (за 4 години до сну).

- Уникайте вживання кофеїну: кава, чай, газовані напої, а також шоколад менше ніж за 4-6 годин до сну.

- Намагайтеся не вживати важку, гостру, солодку їжу менше ніж за 4 години до сну. У той же час легкий перекус (наприклад, несолодкий йогурт, невелика порція нежирного сиру, фрукти) корисний перед сном.

- Підтримуйте активний спосіб життя і регулярно виконуйте фізичні вправи, проте уникайте підвищених фізичних навантажень безпосередньо перед сном.

- Використовуйте комфортні та приємні постільні приналежності (постільна білизна, подушки, матрац та ін.).

- Встановіть індивідуальний, комфортний для вас температурний режим у спальні та стежте за тим, щоб кімната регулярно провітрювалася.

- Постарайтеся максимально знизити звукопроникність та освітленість спальні під час сну.

- Використовуйте ліжко тільки для сну й інтимної близькості, уникайте будь-якої іншої діяльності в ліжку (читання, роботи за комп'ютером, перегляду телепередач і т.д.).

10. Пройдіть тест на ВІЛ

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора