A A A K K K
людям із порушенням зору
Южноукраїнська Міська Багатопрофільна Лікарня
Комунальне Некомерційне Підприємство

Кардіологи за покликом серця

Дата: 14.07.2020 14:53
Кількість переглядів: 312

Важливість здоров’я ми розуміємо особливо чітко, коли втрачаємо його, а роботу серця цінуємо, коли починаємо відчувати, що воно працює вже не так стабільно. Ми кажемо, що тримаємо руку на пульсі, маючи на увазі, що слідкуємо за подіями. Та чи слідкуємо за здоров’ям нашого головного «моторчика»?
У кардіоцентрі обласної клінічної лікарні працюють справжні чудотворці за покликом серця. Вони щодня рятують життя жителів області, які зіткнулися з хворобами серцево-судинної системи.
За простими цифрами ховаються людські долі та історії порятунку, варті стати оповіданнями та навіть романами.
З моменту відкриття кардіоцентру в 1998 році пройшло чимало часу та відбулось багато змін на краще. Тут надають переважно ургентну допомогу хворим із районів області та м. Миколаєва зі складними порушеннями ритму й провідності (блокадами) серця, нестабільною стенокардією, гострим інфарктом міокарду, а також хворим ревматологічного профілю.

З 2000 року впроваджено імплантацію постійних електрокардіостимуляторів (ЕКС), з 2004 року – коронаровентикулографію, з 2007 року – стентування коронарних та ниркових судин, в 2019-му клінічну практику впроваджено імплантацію одно- та двокамерних кардіовертерів-дефібриляторів при життєво небезпечних порушеннях ритму серця. Організовано роботу рентген-операційної для надання ургентної допомоги хворим з гострим коронарним синдромом у режимі «24/7».
Медична статистика сьогодення свідчить, що попри зусилля щодо підвищення якості життя й винаходи новітніх методів лікування, в усьому світі показники захворюваності та смертності на серцево-судинні захворювання невпинно зростають.
Як розповідає завідувач відділенням, кандидат медичних наук, заслужений лікар України Олександр Шабільянов, у структурі захворювань на першому місці у 2019 році залишалася нестабільна стенокардія (53,7%, у 2018 році – 57,7%), на другому місці - хронічна серцева недостатність (11,4%). З 6,2% у 2018 році до 8,2% у минулому році зросла питома вага хворих з гострим інфарктом міокарду.
«Здоров’я, як і щастя, ми помічаємо тоді, коли його немає», - говорить Олександр Володимирович, вітаючи пацієнтів, врятованих саме тут, у кардіоцентрі. – «Шкода, що у наших громадян, у порівнянні з жителями західних країн, неймовірно низька мотивація турбуватися про власне здоров’я. Причин, звісно багато. Та варто пам’ятати, що будь-яке лікування передбачає зміну способу життя – відмову від шкідливих звичок, заняття спортом, здорове харчування.
Лікарі кардіоцентру постійно підвищують кваліфікацію, активно беруть участь, в тому числі в якості спікерів, у європейських та українських конгресах кардіології, науково-практичних конференціях.
Та крім професіоналізму, кардіологи – справжні психологи, адже робота з людьми, хворими на серцево-судинні захворювання, потребує особливої уваги та підходу у спілкуванні. Вони постійно (і вдень, і вночі) на зв’язку зі своїми пацієнтами та з часом стають майже членами родини.
«Як ви себе почуваєте? Чи гарний у вас настрій? А ліки ви вже прийняли? Дайте-но я перевірю ваш тиск…», - з турботою перепитує пацієнта заслужений лікар України, кардіолог вищої категорії Алла Завгородня. І у відповідь починається справжнє довірливе оповідання про життя, настрій, членів сім’ї, домашніх тварин та навіть худобу, адже значна кількість пацієнтів обласної клінічної лікарні – жителі районів області.

Продовжують свою рятувальну роботу кардіологи та хірурги центру і сьогодні, в умовах карантину, пов’язаного з коронавірусом. Цього року за перше півріччя проведено 50 операцій з приводу ЕКС, 712 ангіографічних досліджень, 219 інтервенційних втручань (193 стентування коронарних судин) тощо.

Нагадаємо, що серцево-судинні захворювання - це група хвороб серця і кровоносних судин, в яку входять:
- ішемічна хвороба серця – хвороба кровоносних судин, що постачають кров'ю серцевий м'яз;
- хвороба судин головного мозку – хвороба кровоносних судин, що постачають кров до мозку;
- хвороба периферичних артерій – хвороба кровоносних судин, що постачають кров до рук та ніг;
- ревмокардит – ураження серцевого м'язу та серцевих клапанів у результаті ревматичної атаки, спричиненої стрептококовими бактеріями;
- вроджений порок серця - вроджені деформації будови серця;
- тромбоз глибоких вен і емболія легень – утворення у венах ніг згустків крові, які можуть зміщуватися і рухатися до серця і легенів.
МОЗ України наголошує, якщо у вас є щонайменша підозра на серцево-судинне захворювання, зокрема, біль у грудній клітці (відчуття тяжкості, тиску, печіння), який віддає у ліву руку чи шию, негайно зверніться до свого сімейного лікаря чи терапевта.
Ваш терапевт чи сімейний лікар за необхідності зробить кардіограму, проведе швидкий тест на тропонін для виявлення гострого стану (за наявності такого у медичному закладі), виміряє тиск та рівень цукру у крові. Також лікар може призначити додаткові аналізи, зокрема, розгорнутий аналіз крові, аналіз крові на холестерин тощо. Все це входить у гарантований пакет послуг первинної ланки і є безоплатним для пацієнта.
Якщо є підозра на наявність серцево-судинної патології, тервпевт чи сімейний лікар може направити пацієнта на консультацію до кардіолога або самостійно, згідно протоколу, в рамках доказової медицини, направити хворого на специфічні дообстеження, зокрема велоергометрію (ЕКГ під навантаженням), холетрівське добове моніторування ЕКГ тощо.
За результатами обстежень встановлюється остаточний діагноз та визначається обсяг допомоги – медикаментозна терапія, що направлена на профілактику ускладнень (контроль рівня тиску та холестерину) та попередження прогресування захворювання. Пацієнт приймає ліки та проходить планові огляди у свого лікаря (терапевта чи сімейного лікаря), який контролює основні параметри здоров'я пацієнта.
У разі виявлення у пацієнта гострого стану, він направляється на лікування до кардіологічного центру, де отримує необхідну висококваліфіковану допомогу.
Після виписки пацієнти найчастіше перебувають під наглядом сімейного лікаря чи терапевта (а за потреби – і кардіолога), проходять профілактичну терапію.
Існує міф, що серйозні проблеми з серцем чи судинами мають супроводжуватись пекельним болем. Насправді, це не завжди так. Через цей міф тисячі людей помирають чи отримують інвалідність.
Якщо ви вкрай рідко, але відчуваєте дискомфорт у ділянці серця чи спостерігаєте інші, малозначущі, на ваш погляд, симптоми, – зверніться до свого терапевта чи сімейного лікаря. Це може врятувати життя.
У разі інтенсивного болю та інших симптомів інфаркту чи інсульту – негайно телефонуйте «103».
Пам’ятайте, що 80% передчасних інфарктів та інсультів можна попередити за допомогою профілактики: здорового способу життя та своєчасного звернення до лікаря.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора