A A A K K K
людям із порушенням зору
Южноукраїнська Міська Багатопрофільна Лікарня
Комунальне Некомерційне Підприємство

Правила пожежної безпеки, які повинен знати кожен!

Дата: 01.02.2022 11:13
Кількість переглядів: 674

У 2021 році в Южноукраїнській ОТГ виникло 45 пожеж, з них 14 у житловому секторі. З початку 2022 року на території Вознесенського району виникло 7 пожеж у приватних житлових будинках, загинуло 4 особи.

Причиною пожеж є необережність під час паління, а також порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печей.

КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» нагадує правила пожежної безпеки.

Щороку з початком опалювального періоду в державі ми практично щодня чуємо повідомлення про отруєння чадним газом.

 Чадний газ – це безколірний газ, який не має запаху. Головна його небезпека полягає в тому, що чадний газ через легені швидко проникає в клітини крові, заміняє кисень, що міститься в еритроцитах. Унаслідок цього в організмі виникає кисневе голодування.

 Отруєння може статися під час роботи бензинових двигунів, при згорянні природного газу, при пожежах, та на деяких промислових підприємствах. Велика кількість смертельних випадків стається в закритих приміщеннях з відсутньою вентиляцією, наприклад, у гаражах. При незначній концентрації чадного газу виникають головний біль, нудота, блювота, загальна слабкість, непритомність, м’язова слабкість. Тривала дія чадного газу може призвести до смерті.

Яких правил слід дотримуватись під час опалювального сезону:

  • перед початком опалювального сезону теплові мережі, які розташовані у приміщеннях, котельні, теплогенераторній калориферні установки, печі та інші опалювальні прилади мають бути перевірені й відремонтовані. Несправні опалювальні пристрої не повинні допускатися до експлуатації;
  • очищення димоходів та печей від сажі потрібно проводити перед початком, а також протягом усього опалювального сезону, а саме: опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі - не рідше одного разу на три місяці; печей безперервної дії - не рідше одного разу на два місяці;
  • попіл і шлак, які вигрібають з топки, необхідно заливати водою та виносити в місця, спеціально для цього відведені;
  • улаштування тимчасових печей у приміщеннях забороняється;
  • електророзетки, вимикачі, перемикачі та інші подібні апарати повинні встановлюватися на не горючі основи (конструкції) або з підкладанням під них суцільного негорючого матеріалу, що виступає за габарити апарата не менше ніж на 0,01 метра
  • у всіх незалежно від призначення приміщеннях, які після закінчення роботи замикаються і не контролюються черговим персоналом, з усіх електроустановок та електроприладів, а також з мереж їх живлення повинна бути відключена напруга (за винятком чергового освітлення, протипожежних та охоронних установок, а також електроустановок, що за вимогами технології працюють цілодобово)

За статистикою, основною причиною виникнення пожеж, особливо в холодну пору року, є необережність населення під час куріння.

Особливо небезпечним є куріння у ліжку у нетверезому стані.Засинаючи, людина не відчуває як недопалок випадає з рук. Час тління цигарки складає від 4 до 10 хвилин, цього часу достатньо щоб загорілися предмети на які може потрапити недопалок. Оскільки більшість постільних речей виготовлені з легкозаймистих речовин, то при потраплянні на них запаленої сигарети, тління розпочинається майже одразу. Згодом воно переростає у пожежу. Під час пожеж спричинених палінням в ліжку більшість людей гине через отруєння чадним газом. На жаль, така ситуація повторюється із року в рік.

Перша допомога при отруєнні чадним газом:

  • - хворого негайно виносять на свіже повітря;
  • - за необхідності здійснюють реанімаційні заходи для відновлення дихання і діяльності серця;
  • - дотримуються принципів надання медичної допомоги при інгаляційних отруєннях;
  • - негайно викликають екстрену медичну допомогу (103);
  • - кращий засіб для лікування – тривале дихання киснем;
  • - пам’ятайте, що звичайний протигаз не захищає від чадного газу.

Якщо у квартирі або будинку почалася пожежа, найголовніше - не панікувати!  Необхідно негайно повідомити про це пожежну частину: телефонуй за номером 101 – чітко і ясно назви адресу і місце виникнення пожежі.

Якщо є можливість, то спробуй погасити вогонь засобами, що є під рукою:

  •     невеликі джерела пожежі можна гасити мокрою ганчіркою (ударами зверху) або мокрим віником (розмазуючи воду по палаючій поверхні);
  •     якщо вогонь розростається, необхідно відкрутити усі крани з водою на повну потужність. Нехай вода переливається у ванну: зачерпувати воду відром з ванни швидше, ніж чекати, поки відро наповниться з крану;
  •     якщо у кімнаті є вазони з квітами, то землю з них можна використати для гасіння вогню;
  •     не витягай з вогню предмети, що горять – це сприяє поширенню пожежі. Гаси вогонь (водою або піском) із країв до центру;
  •     при гасінні пожежі намагайся не відчиняти вікна і двері, бо доступ повітря підсилить вогонь.

Якщо погасити пожежу до прибуття пожежників неможливо, необхідно з іншими мешканцями будинку, не створюючи паніки, вийти на вулицю, використовуючи для цього сходові марші або пожежні драбини між балконами.

  •     Покидай приміщення, пригнувшись якнайнижче, адже дим направляється вгору.
  •     При пожежі не спускайся у ліфті, бо може відключитися електрика.
  •     По можливості змочи якусь тканину, прикрий нею ніс і рот.
  •     Під час переходів через задимлені ділянки затримуй дихання. Варто 2-3 рази вдихнути дим - і можна знепритомніти через отруєння чадним газом, що призведе до загибелі.

Будьте обережні та здорові!

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора