Ротавірусна інфекція: симптоми та профілактика!

Дата: 23.06.2022 09:49

Ротавірус – це вірусний збудник, який викликає гострий гастроентерит (розлад шлунково-кишкового тракту). Ротавірусні інфекції є найпоширенішою причиною діареї у дітей.

Для ротавірусної інфекції характерним є гострий початок: різке підвищення температури тіла, нудота, біль і бурчання в животі, блювання, сильний пронос, водянисто-пінисті випорожнення яскраво-жовтого кольору. Також, може з'являтись нежить, почервоніння в горлі, біль при ковтанні.

Із метою попередження поширення ротавірусної інфекції важлива гігієна, наприклад, регулярне миття рук, миття іграшок тощо. Ротавірус – це «хвороба брудних рук», інфекція переважно передається через фекально-оральний механізм передачі. Зазвичай це відбувається через забруднені руки або через вживання зараженої ротавірусом їжі чи води.

Рідше вірус може передаватися при чханні або кашлі, а також через поверхні, наприклад, дверні клямки (ручки) та іграшки, де вірус здатен зберігатися. Власне, тому вологе прибирання та обробка поверхонь є дуже важливою.

Лікування ротавірусної інфекції є симптоматичним. Важливо не допустити критичного зневоднення організму. Ротавірусну інфекцію легкого перебігу лікують у домашніх умовах.

Лікування ротавірусу в домашніх умовах

Пиття достатньої кількості води.

Споживання легких супів, наприклад, курячого бульйону, овочевого супу.

Вживання сольових розчинів для регідратації (відновлення водно-сольового балансу організму).

Не вживати соків із цукром, кави, жирної їжі, що може спровокувати підсилення діареї.

Важливо дати дитині достатню кількість рідини. Немовлята, які перебувають на грудному вигодовуванні, потребують частішого прикладання до грудей. Старшим дітям можна давати негазовану мінеральну воду, ромашковий чай тощо. Увага! Не давайте дітям газовані солодкі напої, які можуть посилити діарею.

Якщо дитина може їсти, давайте дитині їсти маленькими порціями частіше. Важливо, щоб дитина отримувала необхідну кількість поживних речовин.

Ротавіруси є найчастішою причиною тяжких діарейних захворювань у немовлят та дітей раннього віку у всьому світі. Під час інфікування через інтенсивне блювання та пронос відбувається критичне зневоднення, тоді пацієнтам потрібно звернутися за медичною допомогою.