A A A K K K
людям із порушенням зору
Южноукраїнська Міська Багатопрофільна Лікарня
Комунальне Некомерційне Підприємство

Найпоширеніші осінні хвороби: профілактика захворювань і загострень

Дата: 27.09.2022 14:42
Кількість переглядів: 58

Ні для кого не секрет, що осінь – сезон загострення багатьох хронічних хвороб, а також появи деяких «класичних» осінніх захворювань. Сезонна алергія, застуда, епідемії грипу, загострення болю в суглобах – це, на жаль, далеко не повний перелік осінніх загроз здоров’ю.

Найпоширеніші осінні хвороби:

 • Застуда та ГРВІ
 • Грип
 • ЛОР-захворювання
 • Цистит
 • Пієлонефрит (запалення нирок)
 • Герпес
 • Загострення хронічних хвороб суглобів
 • Загострення виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки
 • Сезонна алергія (зазвичай на пилок бур’янів)
 • Дерматози
 • Нервові і психічні розлади

Наприклад, застудні захворювання та ГРВІ – пряме підтвердження тому, що організм відчуває стрес через різку  зміну сезонів. Ослаблений організм в результаті не в силах чинити опір не лише вірусам, але і простому переохолодженню. На тлі ослаблення імунітету застуда може легко перейти в захворювання ЛОР-системи. Серед них: ангіна, фарингіт, тонзиліт, ларингіт, трахеїт, бронхіт, риніт, гайморит, отит і т.д. Часто через зниження імунітету паралельно з застудою (або незалежно від неї) на губах «розквітає» герпес.

Перехід на новий режим дня, авітаміноз, ендокринні порушення в поєднанні з неправильним харчуванням і депресивним станом легко можуть призвести до загострення виразкової хвороби.

Від холодної вогкої погоди і вогкості на вулиці може почати «крутити» суглоби, особливо якщо вони турбують вже давно.

Найголовніший засіб для профілактики традиційних осінніх хвороб (особливо застудних) – це, звичайно ж, зміцнення імунітету. Поступове загартовування (для початку можна спробувати контрастний душ), помірні фізичні навантаження, здорове збалансоване харчування з достатньою кількістю всіх необхідних вітамінів і мікроелементів, повноцінний здоровий сон, активний спосіб життя, правильне чергування режиму праці та відпочинку не залишать шансів практично ніяким хворобам!

Пацієнтам, які знають про хронічні захворювання, восени особливо чутливо потрібно стежити за своїм самопочуттям. Лікувальна фізкультура і фізіопроцедури в поєднанні з масажем стануть чудовою профілактикою болю в суглобах.

При найменших проблемах зі здоров’ям не ігноруйте сигнали організму. Краще відразу зверніться до лікаря і почніть своєчасне лікування, щоб уникнути ускладнень.  Тим паче, сучасний спектр діагностичних послуг дозволить виявляти більшість захворювань на ранній стадії.

Для запису на консультацію чи прийом до лікарів КНП «ЮМБЛ» звертатись  до реєстратури за номером  (05136) 4-62-60


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора