1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Дата: 02.12.2020 13:41

Всесвітній день боротьби зі СНІДом заснований у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Вперше його відзначили 1 грудня 1988 року. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.
Вірус імунодефіциту передається через контакт з кров'ю та іншими біологічними рідинами. Найчастіше існує загроза зараження через кров та інші рідини з видимими домішками крові. Понад 66% усіх випадків інфікування ВІЛ в Україні трапляється під час незахищених статевих стосунків.
Важливим є своєчасне виявлення хвороби, адже що раніше розпочнеться лікування, то меншою буде шкода для організму. Тестування - це турбота про себе та своїх близьких.
Діагностувавши вчасно ВІЛ-інфекцію, можна оперативно розпочати антиретровірусну терапію та надати необхідне лікування пацієнту і таким чином гарантувати людині якісне та повноцінне життя.