«Гаряча лінія» з питань COVID-19: безоплатна меддопомога пацієнтам із підозрою або підтвердженим COVID
Національна служба здоров’я України нагадує, яку допомогу пацієнт із підозрою або підтвердженим COVID-19 може отримати безоплатно за Програмою медичних гарантій у 2021 році.
- Первинну медичну та амбулаторно-поліклінічну допомогу
Пацієнти із легкою формою підтвердженого або ймовірного захворювання на COVID-19 лікуються в домашніх умовах під наглядом сімейного лікаря. Ось що ви маєте знати:
- з підозрою на COVID-19 до найближчого центру надання первинної медичної допомоги може звернутися пацієнт без декларації. У разі необхідності він отримає консультацію сімейного лікаря, терапевта або педіатра, а також тест на визначення антигену SARS-CoV-2. Але для подальшого отримання повного обсягу медичних послуг первинної медичної допомоги треба укласти декларацію з лікарем. Адже саме декларація надає доступ до безоплатних послуг програми медичних гарантій;
- якщо пацієнт має легкі симптоми перебігу захворювання лікар ПМД надає рекомендації щодо самоізоляції, лікування та алгоритму дій у разі погіршення стану. Якщо у пацієнта важкий перебіг захворювання лікар первинки рекомендує виклик екстреної медичної допомоги за номером 103 та може видати направлення на госпіталізацію до стаціонару;
- при лікуванні в домашніх умовах пацієнта не залишають напризволяще. Його стан контролюють медичні працівники ПМД. Але спосіб контролю обирається лікарем ПМД індивідуально.
- Екстрену медичну допомогу
Бригада екстреної медичної допомоги виїжджає до пацієнта з COVID-19 та з підозрою на нього у разі критичного стану. Наприклад, коли у людини спостерігаються наступні ознаки: утруднене дихання, дихальна недостатність, підвищення температури вище 38° C, що погано піддається корекції, раптове погіршення стану. Звертаємо увагу, що екстрена медична допомога надається у випадку невідкладного стану і не замінює консультації або огляду лікаря первинної ланки.
Приїхавши на виклик, медики швидкої оцінять стан пацієнта. Якщо є потреба транспортують до лікарні, визначеної в регіоні для лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою. Якщо пацієнт не потребує госпіталізації йому нададуть необхідну медичну допомогу на місці та рекомендації стосовно самоізоляції.
- Стаціонарну медичну допомогу
На сьогодні НСЗУ уклала договори з 504 лікарнями, які надають стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19, і виплатила їм понад 7 млрд грн. В безоплатний пакет послуг лікування пацієнтів із COVID-19 включено:
- тестування на COVID-19;
- лабораторне та інструментальне дослідження;
- медична допомога відповідно до галузевих стандартів;
- киснева підтримка, інтенсивна терапія за необхідності;
- медикаментозна терапія та знеболення за потреби;
- консультації лікарів інших спеціальностей.
Ситуація з протидії поширенню коронавірусу у Миколаївській області знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації та управління охорони здоров’я облдержадміністрації.
13:54 05.01.2021