28 вересня – Всесвітній день боротьби проти сказу

Сказ - вірусна, смертельна інфекція, розвиток якої у людини можна попередити введенням вакцини. Найчастіше вірус сказу передається при укусі заражених тварин, у більшості випадків джерелом інфікування є собаки. За даними ВООЗ інкубаційний період сказу становить 2–3 місяці, але може коливатися від 1 тижня до 1 року залежно від низки факторів: місця, кількості й глибини укусів, кількості й активності вірусу, що потрапив у рану, віку постраждалого (діти вразливіші за дорослих). Початкові симптоми сказу — підвищення температури та біль, а також незвичні відчуття поколювання, пощипування чи печіння у місці пошкодження. У процесі поширення вірусу центральною нервовою системою розвивається прогресивне смертельне запалення головного і спинного мозку. У разі інфікування людині показана негайна госпіталізація і введення антирабічної вакцини. Обов’язковому щепленню підлягають люди: яких покусали скажені чи підозрілі на сказ тварини безпосередньо або через одяг навіть за найменших ушкоджень шкіри, покусані будь-якими дикими тваринами (навіть без підозри на сказ), подряпані підозрілими на сказ тваринами або в разі забризкування подряпин слиною таких тварин, потрапляння її на слизові оболонки, які зазнали будь-якого мікроушкодження шкіри під час роботи з хворими на сказ тваринами. Для профілактики сказу необхідно: регулярно вакцинувати свійських та диких тварин (пероральна імунізація шляхом розкладання у місцях їх перебування їстівних приманок з вакцинами), уникати контактів із потенційно небезпечними тваринами, не торкатися диких чи безпритульних тварин, не підгодовувати безпритульних тварин у місцях, де постійно перебувають люди (особливо діти) та виконувати правила утримання тварин.

15:19 28.09.2020

Оперативна інформація щодо стану захворюванності в КНП "ЮМБЛ" на 28.09.2020 р.

Фахівці КНП «ЮМБЛ» забезпечують готовність лікарні до надання медичної допомоги особам, які відповідають визначенню випадку COVID-19. Наявні засоби індивідульного захисту медичного персоналу, дезінфікуючі, лікарські засоби для надання невідкладної медичної допомоги особі, яка відповідає визначенню випадку COVID-19.

15:17 28.09.2020

Всесвітній тиждень сітківки ока

24 вересня проводиться Всесвітній тиждень сітківки ока. Сітківка – це внутрішня оболонка ока, що складається з безлічі клітин, чутливих до світла. Через рогівку і кришталик на сітківку проектується зображення, там воно перетворюється в нервові імпульси та передається у мозок, де імпульси розшифровуються і перетворюються в зорові образи. Захворювання сітківки вважаються найбільш небезпечними серед усіх порушень зору, оскільки можуть призвести до його повної втрати. В багатьох випадках за умови своєчасної діагностики та лікування можна уникнути порушень зору та сліпоти. Необхідно піклуватися про свій зір, і тоді він відповість взаємністю!

10:54 24.09.2020

Оперативна інформація щодо стану захворюванності в КНП "ЮМБЛ" на 24.09.2020 р.

10:49 24.09.2020

Харчування під час пандемії

Достатнє та повноцінне харчування є важливою складовою здоров’я людини. Тож питання про те, як правильно харчуватися під час пандемії COVID-19 хвилює людей. Як зазначає World Health Organization Ukraine, їжа та харчові добавки не можуть захистити від COVID-19 або вилікувати захворювання, проте здорове харчування необхідне для підтримки функцій імунної системи. Крім того, збалансований раціон дозволяє зменшити ймовірність виникнення інших проблем зі здоров'ям, зокрема ожиріння, захворювань серця, діабету і деяких видів раку. Раціон повинен складатися з різноманітної їжі (зокрема фруктів та овочів). Сіль, жири та масла необхідно вживати в помірних кількостях. Важливо пити достатньо води, не зловживати алкоголем. Ситуація з протидії поширенню коронавірусу у Миколаївській області знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації та управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

08:41 23.09.2020

Оперативна інформація щодо стану захворюванності в КНП "ЮМБЛ" на 23.09.2020 р.

08:36 23.09.2020

Оперативна інформація щодо стану захворюванності в КНП "ЮМБЛ" на 22.09.2020 р.

08:49 22.09.2020

Лептоспіроз: що необхідно знати

Як зазначає Центр громадського здоров’я МОЗ України, лептоспіроз – це небезпечна зоонозна (спільна для тварин та людей) інфекційна хвороба, спричинена бактерією Leptospira. Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, печінки, менінгіту (запалення оболонок головного і спинного мозку) чи навіть смерті. Джерелами збудників лептоспірозу є інфіковані тварини (хворі та носії збудника) – переважно дрібні ссавці (мишовидні та водоплаваючі гризуни), комахоїдні, сільськогосподарські тварини, собаки, промислові тварини (лисиці та ін.). Від людини до людини захворювання не передається. Збудник потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше – дрібних ссавців (гризунів).

08:36 21.09.2020

Оперативна інформація щодо стану захворюванності в КНП "ЮМБЛ" на 21.09.2020 р.

08:31 21.09.2020

17 вересня - Всесвітній день безпеки пацієнтів

17 вересня відзначається Всесвітній день безпеки пацієнтів, заснований в травні 2019 року 72-ю сесією Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я. Визнаючи безпеку пацієнтів одним з глобальних пріоритетів в галузі охорони здоров'я, всі 194 держави, що є членами ВООЗ, схвалили пропозицію про заснування цього дня. Всесвітня організація охорони здоров'я повідомляє, що цей день покликаний розширити розуміння проблеми забезпечення безпеки пацієнтів у всьому світі, підвищити рівень участі громадськості в забезпеченні безпеки медичної допомоги та сприяти активізації дій, спрямованих на підвищення безпеки пацієнтів і зниження шкоди для пацієнтів. В основі проведення Всесвітнього дня безпеки пацієнтів лежить основоположний принцип медицини - перш за все, не нашкодь.

10:36 18.09.2020