НОВИНИ МІСЬКОЇ МЕДИЦИНИ

Незважаючи на важке становище, викликане епідемією COVID-19 в місті, КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» продовжує надавати екстрену медичну допомогу мешканцям з іншими серйозними захворюваннями.

09:06 30.03.2021

ВИПАДОК З ПРАКТИКИ: ВЕЛИКА ЛІПОСАРКОМА ТОНКОЇ КИШКИ

Пацієнт К., 57 років госпіталізований в хірургічне відділення КНП «ЮМБЛ» ектренно 11.03.2021 року зі скаргами на запори, слабкість, постійне підвищення температури тіла до 38С протягом декількох місяців. Страждає на виразкову хворобу 12 п.к. зі схильністю до кровотечі. В грудні 2020 року переніс двобічну пневмонію (COVID-19)/ При госпіталізації у пацієнта виявилась велика пухлина, яка займає майже всю праву половину живота. Раніше пацієнт про неї не знав. На УЗД органів черевної порожнини від 11.03.2021 року, КТ від 12.03.2021 року пухлина в капсулі (194*167*135 мм) не пов’язана ні з одним органом. Оперований 15.03.2021 року із серединного доступу. Виконана резекція петлі тонкої кишки з великою пухлиною брижі, супутня холецистектомія з приводу ЖКХ. Метастазів не виявлено. Гістологічне заключення №894/899 від 23.03.2021 року – ліпосаркома. В післяопераційному періоді парез кишечника усунутий консервативним лікуванням на 7 добу і анемія (87 г/л). Післяопераційна рана загоїлась первинним натягом, шви зняті на 7 добу.

09:04 30.03.2021

27 березня – День нефролога

Нефролог – лікар-терапевт, який спеціалізується на проблемах нирок. У його компетенцію входить лікування таких хвороб як гломерулонефрит, пієлонефрит, сечокам’яна хвороба, полікістоз нирок, ниркова недостатність. Саме цей фахівець веде пацієнтів після пересадки нирок. У цей день ми приєднуємося до привітань на адресу наших лікарів-нефрологів і бажаємо їм міцного здоров’я, успіхів у праці та багато-багато щастя на особистому фронті!

14:46 27.03.2021

26 березня – «Фіолетовий день» (День хворих на епілепсію)

Одного разу дев'ятирічна дівчинка Кессіді Меган (Cassidy Megan), яка страждає від епілепсії, вирішила показати іншим людям, що вона нічим не відрізняється від них. За свої дев'ять років дитина вже встигла відчути на собі певне нехтування з боку дорослих і однолітків, які сприймали її захворювання не зовсім адекватно, вважаючи його чимось на зразок легкої форми божевілля. Щоб розвіяти міфи про хвороби, Кессіді в 2008 році придумала «Фіолетовий день» (Purple Day). У цей день, 26 березня, всі охочі можуть висловити підтримку людям, які живуть з діагнозом «епілепсія».

14:43 26.03.2021

Найпоширеніші фейки про вакцинацію

Вакцинація – це один із найважливіших елементів для подолання пандемії COVID-19. Стратегічна мета, яку ставить Міністерство охорони здоров’я, – сформувати в українців колективний імунітет до смертельно небезпечної хвороби. А з цією метою потрібно, аби щонайменше 60% населення імунізувалися.

09:41 25.03.2021

24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

орічно 24 березня в усьому світі проводиться День боротьби з туберкульозом. Саме цього дня в 1882-му році в Берліні доктор Роберт Кох оголосив про відкриття цієї страшної хвороби, яка до цих пір загрожує кожному з нас. У Росії туберкульоз, колись проголошений зникаючої хворобою, на сьогоднішній день набуває форми епідемії.

14:42 24.03.2021

Проведення вакцинації від гострої респіраторної хвороби COVID-19 в КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» Южноукраїнської міської ради

12 березня 2021 року в КНП «ЮМБЛ» розпочався перший етап вакцинації від гострої респіраторної хвороби COVID-19 вакциною AstraZeneca (Covishield). Вакцина AstraZeneca (Covishield) — це векторна вакцина, розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською біофармацевтичною компанією AstraZeneca. Oxford/AstraZeneca отримала схвалення для екстреного використання у Великій Британії, Індії та ЄС. Ефективність цієї вакцини варіюється від 63% у захисті від симптоматичного COVID-19 осіб від 18 років. У вакцині AstraZeneca використовується безпечний для людини вірус, який переносить елементи вірусу SARS-CoV-2. Так вакцина змушує організм виробити імунітет, водночас не даючи хворобі розвиватися. Вакцину AstraZeneca вводять внутрішньом’язово. Для повноцінної імунізації потрібно отримати дві дози вакцини з інтервалом у 4-12 тижнів.

12:28 22.03.2021

21 БЕРЕЗНЯ — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ ІЗ СИНДРОМОМ ДАУНА

Генеральна Асамблея ООН у 2011 році прийняла рішення щороку 21 березня відзначати Всесвітній день людей із синдромом Дауна. Двадцять перший день третього місяця року був обраний свідомо, це пов’язано з тим, що захворювання являє собою трисомію за 21‑ою хромосомою. Такі люди мають 47 хромосом у каріотипі замість звичних 46. Першим у кінці ХІХ століття на цей недуг звернув увагу англійський лікар Джон Ленґдон Даун, його прізвище й дало назву хворобі.

14:41 21.03.2021